ProABIS

Otomatik Biyometrik Teşhis Sistemi

Proline ProABIS
Proline ProABIS
Proline ProABIS

ProABIS’in Özellikleri

Veri Çevrim Uygulaması

Dosya sisteminde tutulmuş ve/veya veri tabanı seviyesinde saklanan tüm eski sistemlerden verilerin (on parmak, avuç, fotoğraf, olay yeri izleri, demografik bilgiler ve eşleşme karar ilişkileri) tüm özelliklerini koruyarak kayıp olmaksızın en son teknoloji merkezi sistem formatında dönüştürülmesini sağlayan uygulama modülüdür.

Biyometri Alım Uygulaması

Kişiye ait sistemde Hızlı Kimlik Doğrulama (1: N) ile ön kontrolü, akabinde Parmak İzi, Avuç İzi, Yüz, İris ve demografik bilgilerin FBI sertifikalı okuyuculardan standartlara uygun şekilde alınmasını sağlayan uygulama modülüdür.

Uzman İnceleme Uygulaması

Gerek on parmak formlarının gerekse olay yerinden alınan izlerin sisteme aktarıldığı, devamında otomatik kodlama veya gerekli durumlarda uzman personelin manuel parmak izi kodlama (özellik detaylandırma) işlemlerinin yapılıp merkezi sisteme gönderildiği ve merkezde oluşan sorgu sonuçlarının ileri seviye ve detay listeler ile gösterildiği uygulama modüldür.

Raporlama

Merkezi veri tabanı üzerinde güvenli bir şekilde saklanan veriler kullanılarak biyometri, kullanıcı, hareketler bazında liste ekranları, servisler ve/veya kullanıcı dostu gösterge panelleri üzerinden raporlama hizmeti sağlayan uygulama modülüdür.

Veri Aktarım Uygulaması

Çevrim sonucunda oluşan verilerin en son teknoloji merkezi veri tabanına aktarımını ve eşleştirme motorlarında kullanılabilir yapıda sunulmasını sağlayan uygulama parçacığıdır.

Merkezi Veri tabanı

Güvenli ve hızlı ilişkisel SQL veri tabanları ile çalışmanın yanı sıra hızlı veri sorgulama amaçlı ilişkisel olmayan NoSQL veri tabanları ile esnek bir yapıya sahiptir.

Eşleştirme Servisleri

On Parmak, Avuç ve Olay Yeri izlerini çapraz sorgulanmasını sağlayan, eş zamanlı yüz ve iris biyometri sorgulama da yapabilen arka plan uygulama servisleridir. REST servis yapısı ile hızlı veri iletimini sağlayan, mesaj kuyruk teknolojileri ile kesintisiz hizmet sağlayan bir yapıya sahiptir.

Eş Zamanlı Parmak İzi / Avuç İzi / Yüz / İris Teşhisi
Eski Sistemlerden Toplu Veri Aktarımı
360 Derece Parmak İzi Eşleştirme
Daha Kısa Aday Listeleri
En Son Teknoloji Güvenli Web Servis Altyapısı
En Son Teknoloji Görüntü İşleme Özellikleri
Minimum Boyut ve Ölçek Gerektirmez
Farklı Veri Tabanları ile Çalışma Kabiliyeti
Müşteri Odaklı, Kullanıcı Dostu, Fonksiyonel ve Modüler Yapı
Dış Sistemlerle ve Donanımlarla Hızlı Entegrasyon
Uçtan Uca Güvenli Çözüm
Merkezi Güvenli Saklanan Uluslararası Veri Formatı
Nüfus Biyometri Teşhis Sistemleri
Adli Biyometri Teşhis Sistemleri
Göçmen Biyometri Teşhis Sistemleri
Hudut Kapıları Biyometri Teşhis Sistemleri
Biyometri Geçiş Sistemleri
Finansal / Bankacılık Biyometri Teşhis Sistemleri
Sağlık Biyometri Teşhis Sistemleri